VNEWS.KS.UA

Компанія "Ситроникс" зважилася на обман преси та Сергія Іванова, щоб роздобути астрономічну держпідтримку

Нічого подібного не могло статися навіть у радянські роки. Звичайно, нові заводи і фабрики і тоді нерідко здавалися з недоробками, особливо коли черговий ювілей на носі. Але так, щоб відрапортувати в пресі про введення в дію нової виробничої лінії, запросити на її відкриття одного з вищих керівників країни, і при цьому не тільки не випустити перший зразок продукції, але навіть не встигнути завезти в головний цех все необхідне обладнання ...

У 30-і роки за подібний обман «жартівників» розстріляли б на наступний день. У 80-ті - позбавили партквитка і посадили. А в грудні 2007 року Урядова комісія Російської Федерації прийняла рішення виділити обдурила її будівельникам 26 мільярдів 923 мільйони рублів державних коштів.На здійснення ще одного - більш грандіозного проекту.

Вистава для першого віце-прем'єра

12 грудня 2007 провідні інформаційні агенції сповістили країну про успіх вітчизняних електронників. «Перший віце-прем'єр Сергій Іванов в Зеленограді відкриє нову лінію з виробництва мікросхем, - проанонсував цю радісну подію РІА Новини. - На нараді президента з членами уряду Іванов повідомив, що це буде саме сучасне російське виробництво в даній галузі. Віце-прем'єр назвав його «проривом», тому що нова лінія зможе виробляти мікросхеми з топографічним рівнем 0,18 мікрон ».

Справді, про «прорив» не гріх було доповісти і самому президенту - не кожен ж день у нас відкриваються сучасні заводи.

«Запуск лінії зайняв 18 місяців, як і було оголошено під час старту проекту, - повідомив РосБізнесКонсалтинг. - Росія стала сьомою країною в світі, яка володіє такою технологією ».

«Перед тим як спілкуватися з журналістами, перший віце-прем'єр оглянув ряд виробничих приміщень заводу« Мікрон », що входить в компанію« СІТРОНІКС », - передало ІТАР-ТАРС. - Він із задоволенням відзначив, що завод перейшов на новий рівень виробництва мікросхем - 0,18 мікрон. Це дуже хороший приклад приватно-державного партнерства ».

Сергій Іванов дійсно розповів, що держава інвестувала в проект більше 300 мільйонів рублів в рамках федеральної цільової програми «Розвиток електронної компонентної бази». Крім того, тільки влітку 2007 р. «Мікрон» виграв цілих 15 конкурсів «Роспрому" на суму більше 50 мільйонів доларів.

- У складі «СІТРОНІКС» акції підприємства давно котируються на фондовій біржі, - заявив перший віце-прем'єр високих гостей, - як у дуже небагатьох російських підприємств, конкуруючи з багатьма підприємствами аналогічного профілю інших країн світу.

Ударимо піаром по нанотехнолгіям!

" Відкриття нової лінії ВАТ "СІТРОНІКС" у ВАТ "НІІМЕ і Мікрон". Насправді Сергію Іванову і журналістам продемонстрували лінію з виробництва квитків для метро і роботу людей у так званої "чистої кімнаті", що імітують складання мікросхем розміром 0,18 мікрон.

Сьогодні, рівно через чотири місяці після озвученої віце-прем'єром прориву, в так званій «чистій кімнаті» незвично тихо. У грудні, на момент урочистого перерізання червоної стрічки, сюди навіть не були завезені всі необхідні компоненти обладнання. Змонтовані вже в нинішньому році агрегати, куплені у франко-італійської компанії ST Microelectronics, до цих пір не підключені до енергомереж і чекають своєї налагодження. Німецькі фахівці, які не отримали під час зарплату, поїхали до себе в Німеччину. Тепер їх чекають з дня на день назад. Наприкінці березня «СІТРОНІКС» взяв черговий кредит - 75 мільйонів доларів.

Жодної мікросхеми розміром 0,18 мікрон на сьогоднішній день в Росії не вироблено. 25 березня «Роспром» збирав на «Мікрон» представників дизайнерських фірм, що працюють в Росії. Керівники компанії «СІТРОНІКС», що володіє заводом, закликали своїх колег до співпраці. Але на запитання показати виробництво відповідали чомусь чиновники «Роспрому» - вони чемно вели розмову в бік. Не отримали професіонали ринку мікроелектроніки і відповідь на інше найважливіше запитання: з якої ж ціною виробники планують продавати настільки розрекламовані вітчизняні мікросхеми з параметрами 0,18-мікрон?

Навіщо потрібно було влаштовувати весь цей спектакль під назвою «прорив у нанотехнології» - із запрошенням як виконавець головної ролі першого-віце-прем'єра уряду Росії, і безкоштовної масовки - іноземних гостей з французького посольства? Сьогодні в країні - не планова економіка. Ну, не вклалися «взяти Берлін» в призначені терміни, можна перенести реальний пуск лінії на більш пізній час. Що ж змусило керівників «Ситроникса» пускати пил в очі пресі і державі? Хто і навіщо підставив Сергія Іванова, який озвучив інформацію про «успішної» котирування акцій «Ситроникса» на Лондонській біржі - «як у дуже небагатьох російських підприємств».

Ось що писала газета «Комерсант» рівно за тиждень до приїзду першого віце-прем'єра в Зеленоград, 5 грудня 2007 року: «У минулу п'ятницю акції IT-концерну« СІТРОНІКС »звалилися другий раз за тиждень -- цього разу на 11,3%. Керуючий активами УК «Альфа Капітал» Андрій Килина звернув увагу, що негативні новини про компанії з'являються настільки часто, що окремі інвестори готові продавати свої акції майже в три рази нижче ціни розміщення ... Якщо найближчим часом компанія не оголосить про великих контрактах, її папери впадуть ще на 10-15% ».

Відомих фігур, які використовуються з метою піару, мовою фахівців зі зв'язків з громадськістю, як відомо, називають «говорящими головами» або «надувними ляльками». Віце-прем'єра використали, висловлюючись мовою розвідників, «навмання». Але все одно важко припустити, щоб така відома компанія, як «СІТРОНІКС» - один з найбільших і авторитетних в країні на ринку мікроелектроніки, могла піти на такий ризик тільки заради того, щоб заспокоїти лондонських акціонерів.

І дійсно, на кону стояла більша ставка.

Наприкінці грудня інвестиційна Урядова комісія на чолі з міністром регіонального розвитку Дмитром Козаком повинна була винести висновок по представленому «СІТРОНІКС» проекту будівництва в Росії фабрики з виробництва мікросхем найсучаснішого у світі на сьогоднішній день рівня - 0, 65-0,45 мікрон. Відповідно до запропонованого проекту сума планованої державної підтримки «СІТРОНІКС» повинна була обчислюватися вже не сотнями мільйонів рублів, як було до цього, а мільярдами! А точніше, державі запропонували створити СП і вкласти в нього в якості статутного внеску двадцять шість мільярдів дев'ятсот двадцять три мільйони рублів.

У «СІТРОНІКС» в кінці 2007-ого справи йшли не блискуче не тільки на біржах. Збитки протягом року росли з кожним кварталом: перші три місяці року компанія закінчила з мінусом по USGAAP в 28 мільйонів доларів, шість місяців - у 79,8 мільйона, а за підсумками дев'яти місяців третього кварталу збитки перевалили аж за 108 мільйонів. Якщо додати до цих цифр майже півмільярда доларів боргів «Ситроникса» за кредитами, то картина перед засіданням Урядової комісії виходила далеко не сама райдужна.

Досягнута «перемога» в області одного з пріоритетних національних проектів - розвиток нанотехнологій - дозволяла компанії з'явитися перед комісією в самому вигідному світлі.

Як вдалося переконати професійного розвідника Сергія Іванова, що все на новому підприємстві «тип-топ», залишиться «ноу-хау» менеджменту підприємства на чолі з гендиректором «Мікрон» Геннадієм Красніковим. Відомо лише, що відповідає в Уряді РФ за «хай-тек» перший віце-прем'єру показали лінію з виробництва безконтактних квитків для потреб московського метрополітену. А також ж розповіли про складну технології будівництва так званої «чистої кімнати», показали «щось роблять» людей в масках і спецодязі 21-ого століття.

Але головне - що працює «начинку» цього приміщення - так і не продемонстрували. Тому що демонструвати було нічого.

Хто не ризикує, той не п'є шампанського

Намагалися не дарма. Акції на біржі в Лондоні припинили падіння. Але найголовніший подарунок зробила Урядова інвестиційна комісія: 27 грудня 2007 передача більше одного мільярда доларів в створювану «СІТРОНІКС» спільно з державою компанію була санкціонована.

Специфіка проекту полягала також у тому, що гроші передбачалося виділити не як інвестиції, а саме як державну підтримку - у вигляді статутного внеску в нову структуру, 51 відсотків акцій якої повинен був контролювати «СІТРОНІКС» і 49 - держава . Юридичною мовою це означало, що навіть якщо проект з якихось причин провалиться, зобов'язань щодо повернення грошових коштів нова компанія нести не буде.

. Своєю резолюцією урядова комісія, втім, лише стверджувала прийняте раніше, 22 вересня, в Сочі рішення інвестиційної комісії Мінекономрозвитку. Саме комісія і експерти МЕРТ вивчили представлені «СІТРОНІКС» папери і винесли з ним позитивне рішення.

Звістка про виділення такої великої суми комісією МЕРТ не залишилося непоміченим в країні. Кілька газет та інформагентств з неприхованою іронією відгукнулися про новий проект. x26 laqu

Джерело: www.compromat.ru

Опубліковано: 26.01.10 22:03 | Переглядів: 722 | [ + ]   [ - ]   | Друк
Рекомендуємо
10.11.08
© 2016 Всі права захищені VNEWS.KS.UA